Уникнення дефолту: нагальна потреба для України Денис Костржевський

Україна зараз перебуває в критичному економічному становищі, яке зумовлене продовженням війни та значними зовнішніми борговими зобов’язаннями. Уряд має менш ніж місяць для досягнення угод з кредиторами, щоб уникнути дефолту до 1 серпня. Якщо консенсусу не буде досягнуто, країна може стикнутися з важкими економічними наслідками, які серйозно вплинуть на її стабільність

«Відсутність домовленостей може призвести до збільшення боргового навантаження та значних фінансових втрат. Це також може посилити інфляцію, знизити інвестиційну привабливість та спричинити соціальні потрясіння. Дефолт значно ускладнить відновлення економіки після війни та може призвести до втрати довіри міжнародних партнерів», – вважає Денис Костржевський, Голова Ради директорів Міжнародного аеропорту «Київ».

Уряду необхідно зосередитися на переговорах з міжнародними кредиторами, шукаючи компромісні рішення для реструктуризації боргу та забезпечення фінансової підтримки. Це вимагає активної дипломатії та професійного підходу до вирішення фінансових питань.

Уникнення дефолту: нагальна потреба для України – Денис Костржевський
Уникнення дефолту: нагальна потреба для України – Денис Костржевський

Уряд України може уникнути дефолту

«Також критично важливою є робота над структурними реформами, посиленням антикорупційних заходів та стимулюванням економічного зростання через інвестиції у ключові сектори, такі як транспортна інфраструктура, агропромисловість та ІТ» – додає Костржевський.

Однак, за його словами, для забезпечення довгострокового розвитку економіки необхідне її негайне та максимальне роздержавлення. Адже з понад 3100 державних підприємств лише 15% є прибутковими, решта утримуються за рахунок податків платників. Роздержавлення дозволить залучити професійних менеджерів та інвесторів, які здатні ефективніше керувати ресурсами та підвищувати продуктивність підприємств.

«Така структура економіки, помножена на тотальну корупцію, ніколи не буде зрозуміла кредиторам і не дозволяє сподіватись на її відродження та повернення боргів. Роздержавлення допоможе зменшити навантаження на бюджет, залучити іноземні інвестиції та підвищити ефективність управління підприємствами», – переконаний Денис Костржевський.

У цьому контексті Україна має активно працювати з міжнародними партнерами, використовуючи всі можливості для захисту своїх національних інтересів, посилення обороноздатності та розвитку стабільних та взаємовигідних відносин.